معیار خرید خانه

نکات مهم و اساسی هنگام خرید خانه

نکات مهم هنگام خرید خانه

در ابتدای فصل بهار و تابستان بر حسب نیاز ، خرید و جابجایی مسکن افزایش پیدا می کند که رعایت برخی نکات کلیدی بسیار مهم و تاثیر گذار برای انتخاب خانه مورد نظر خواهد بود.

در ادامه نکات مهم و اساسی هنگام خرید خانه را با هم مرور می‌کنیم. تا انتها همراه هلدینگ پارمیس باشید.

کوچه

به احتمال خیلی زیاد هنگام اسباب کشی با مشکل عرض کم کوچه مواجه شدید. در ضمن این نکته قابل توجه است که در خیابان یا کوچه ای که قرار است ملکی خرید یا اجاره کنیم ساختمان های اداری ، ساختمان پزشکان یا مجتمع های فرهنگی و  تفریحی قرار دارد یا نه که این موضوع تاثیر مستقیم بر آرامش یا شلوغی آن منطقه دارد.

آرامش و آسایش

همان‌طور که در موارد قبل نیز تا حدی اشاره شد، توجه به میزان شلوغی خیابان، محله، کوچه و ساختمان  نکات مهم و اساسی هنگام خرید خانه  است. اگر شما فرد آرامی هستید و به دنبال جایی می‌گردید که پس از یک روز شلوغ بتوانید خوب استراحت کنید، حتما به این موارد توجه داشته باشید. خیابان‌های مرکز شهر معمولا شلوغ‌ترین مناطق هستند.

گرچه دسترسی به سایر مناطق از مرکز شهر راحت‌تر است اما معمولا به دلیل شلوغی بیش از اندازه طرفدار کمتری دارد. همسایگی با مدارس، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های دولتی و مراکز تجاری، می‌تواند آرامش شما را تهدید کند.

همچنین، پیش از بازدید از ملک، به این نکته توجه کنید که تعداد واحد‌های زیاد در یک ساختمان، می‌تواند باعث شلوغی شود. اگر انتخاب شما، آپارتمان است، به تعداد واحدهای ساختمان به طور کلی و تعداد واحدهای هر طبقه دقت کنید.

مطلب مرتبط با این موضوع: خانه های کوچک و سوئیت های 30 متری

همسایه‌ها

همه این جمله را شنیدیم که “همسایه خوب از برادر بهتر است” .

همسایه از جمله نکته مهم در خرید خانه هایی با چند سال ساخت است. اگر همسایه های خوبی داشته باشید می توانید با آرامش کامل در خانه ی جدیدتان زندگی کنید بدون اینکه دردسری داشته باشید.

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی

برای زندگی روزمره ما که عمدتا در شهرهای بزرگ ساکن هستیم و استفاده از خودرو های شخصی مقرون به صرفه نمی باشد ، این موضوع حائز اهمیت است که فاصله ملک مورد نظر با ناوگان های حمل و نقل عمومی کم باشد تا دسترسی به آن ها راحت و از لحاظ زمانی هم مناسب باشد.

امکانات رفاهی

دسترسی سریع و نزدیکی ملک مورد نظر با مراکز خرید و فروشگاه ها یا درمانگاه و بیمارستان معیار بسیار مهمی در انتخاب محل سکونت می باشد .

همچنین با در نظر گرفتن این نکات حین خرید خانه می توانید بعد از مدتی که قصد فروش آن را داشتید به راحتی ملکتان را به فروش برسانید. و دیگر دغدغه ای بابت فروش خانه نخواهید داشت.

عرض ورودی ساختمان

هنگام انتخاب ملک و ساختمان ، عرض ورودی درب ، عرض و ارتفاع راهرو و درب واحد را در نظر داشته باشید تا هنگام جابجایی اثاثیه به مشکل برخورد نکنید. برای جابجایی راحت تر عرض درب ورودی باید حداقل 110 سانتی متر باشد.

وضعیت واحدها در هر طبقه

تعداد طبقات و واحدهای آپارتمان اهمیت بسزایی دارد. تعداد واحدهای کمتر مساوی است با سر و صدا و خرابی کمتر و بهداشت محیطی بیشتر. به علاوه، معمولا آپارتمان‌هایی که در ورودی آن‌ها رو به یکدیگر باز می‌شود طرفدار کمتری دارد. همچنین فاصله‌ی واحدهای یک آپارتمان از هم و مناسب بودن مساحت هر طبقه نیز مهم است.

همچین پیشنهاد میکنیم مطلب شرایط پیش خرید و پیش فروش ملک را هم مطالعه کنید.

وضعیت ایمنی ساختمان

ایمنی ساختمان دربرابر حوادث طبیعی به خصوص زلزله ، یکی از مهمترین معیارهای انتخاب ملک می باشد. با بررسی برخی نکات مثل عدم وجود ترک های عمودی یا 45 درجه در دیوار های اصلی ، قطر مناسب ستون های اصلی که در پارکینگ هم قابل مشاهده است ، حائز اهمیت می باشد.

تاثیر وجود پارکینگ در خرید خانه

وجود پارکینگ بدون مزاحمت و مسقف که البته در سند هم ذکر شده باشد از نکات مهم انتخاب ساختمان می باشد. با داشتن پارکینگ دیگر دغدغه ای بابت سرقت خودرو نخواهید داشت چراکه می دانید خودرو در محیط امن قرار گرفته است.

همچنین اگر هم پارکینگ را نیاز نداشته باشید می توانید به فروش یا اجاره ی پارکینگ فکر کنید و آن را به دیگر همسایه ها که مشکل جای پارک در کوچه و خیابان دارند اجاره دهید و از این نظر هم همسایه تان از پارکینگ برخوردار خواهد شد هم اینکه شما یک سودی خواهید برد.

کنتور آب، برق و گاز

حتما مجزا بودن کنتورهای آب و برق و گاز جویا بررسی کنید. اگر کنتورها جدا نبود حتما از مدیر ساختمان یا مشاور املاک در مورد نحوه محاسبه هزینه‌ها بپرسید.

شارژ ماهیانه

مبلغ شارژ ماهیانه باید با نیازها و مخارج ساختمان، ساکنین و شما هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت هنگام بروز هر گونه مشکل اعم از خرابی و تعمیرات همه اهالی آپارتمان با مشکل مواجه می‌شوند. بنابراین، بهتر است حین خرید خانه در این مورد اطلاعات دقیقی کسب نمایید.

بهترین طبقات در آپارتمان

معمولا طبقات میانی برای زندگی به نسبت طبقات اول و آخر بهتر هستند. رفت و آمد در طبقه اول زیاد بوده و همچنین امنیت کمتری به نسبت طبقات بالاتر دارد. طبقه آخر نیز در برابر گرما و سرما آسیب‌پذیرتر است. همچنین به هر دلیلی اگر آسانسور مشکلی پیدا کند یا برق برود، ساکن طبقات بالاتر دچار زحمت خواهند شد .

آشپزخانه و خرید خانه

قلب هرخانه ای آشپزخانه است و بررسی نحوه چیدمان وسایل و جایگیری آنها ، تهویه و نور مناسب و قطعا وجود پنجره در آشپزخانه را در نظر داشته باشید .

سیستم سرمایش و گرمایش

سیستم های حرارتی و برودتی و تهویه ساختمان را هنگام بازدید بررسی کنید تا حتما سالم و به روز بوده تا از لحاظ مصرف انرژی مقرون به صرفه و کارایی بالا داشته باشد.

نورگیر بودن معیار خرید خانه

بودن نور طبیعی کافی درون یک خانه می‌تواند بسیار مفید باشد. نور طبیعی و روشنایی خانه هم بر روی خلق و روحیه افراد اثر مثبتی می‌گذارد و هم از نظر زیبایی شناسی و نیاز کمتر به مصرف برق می‌تواند مفید باشد.

هنگام بازدید از ملک برای خرید یک بار در ظهر و یک بار در غروب از خانه بازدید کنید تا نورگیری آن را به خوبی تماشا کنید.  بهترین نورگیری را ابتدا ملک‌های جنوبی و سپس ملک‌های شمالی دارند.

کف‌پوش و خرید خانه

هر کف‌پوشی روش‌های شست و شو، نگهداری و ظاهر متفاوتی دارد.  از مزایا و معایب جنس‌های مورد استفاده برای کف‌پوش مطلع شوید تا بتوانید با دید بازتری برای خرید خانه اقدام کنید.

بالکن و خرید خانه

وجود  بالکن در آپارتمان‌ها می‌تواند یک مزیت محسوب شود. در صورتی که بالکن در کنار آشپزخانه باشد می‌تواند کمک بزرگی برای پخت و پز و تهویه باشد و یا می‌تواند به محلی برای پرورش گل و گیاه تبدیل شود .

دیوارپوش‌ها

جنس، رنگ و کیفیت دیوار پوش یک خانه تاثیر زیادی بر افرادی که وارد آن ملک می‌شوند دارد. در حال حاضر دیوارپوش‌هایی که قابل شستشو نیستند محبوبیت زیادی ندارند و سختی زیادی برای مالک یک ساختمان دارند. از پیش از جزئیات جنس دیوارپوش مطمئن شوید تا مجبور نشوید بعد از خرید خانه مجددا برای تغییر دیوارپوش هزینه‌ای بپردازید.

خرید و فروش ملک با هلدینگ پارمیس

خرید و فروش مسکن از موضوعات مهمی است.که توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. قبل از اقدام به خرید یا فروش ملک باید عوامل مهمی را در نظر بگیرید و با کارشناسان متخصص مشورت کنید.

نوشتهٔ بعدی
خانه کوچک راه حلی برای خانه دار شدن جوانان
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

3 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian