دفتر کار

دفتر کاری، اداری، تجاری ایده آل

تقریبا هر فرد بیش از یک سوم زمان روزانه خود را در محل کار خود سپری می کند. در نتیجه به نوعی دفتر کار یا محل کار هر فرد به عنوان خانه دوم او در نظر گرفته می شود .

انتخاب محیط کاری مناسب و پویا با انرژی بالا می تواند در نوع زندگی و کیفیت آن تاثیر مستقیم داشته باشد. اجاره یا خرید  دفتر کاری می‌تواند یک نقطه بسیار مهم در کسب و کار باشد. با در نظر گرفتن ویژگی و موقعیت و زمین شما می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

با توجه به اهمیت موضوع اجاره دفتر اداری برای اقدام به این کار باید پیش از هر اقدامی تحقیق و بررسی‌های لازم را انجام دهید چرا که این مکان در واقع محل کسب و کار شما و رشد شما و کارکنان‌تان است.

شرایط دفتر کار

بر اساس تحقیقاتی که محققان تا به امروز انجام داده‌اند، یکی از روش‌های افزایش میزان خلاقیت و بهره وری در کار، طراحی یک فضای کاری ایده آل است که بتواند روحیه کارمندان را با استفاده از ایجاد یک فضای آرامش بخش تقویت کند. در ادامه به ویژگی‌ دفتر کار ایده آل برای کسانی که به دنبال اجاره یا خرید آن هستند، می‌پردازیم.

موقعیت دفتر کار

اگر در دفتر کاری خود تعداد مراجعه کننده زیادی دارید باید دقت شود که در محله ای دفتر اجاره کنید که برای ارباب رجوع راحت باشد به نوعی باید مرکز شهر باشد.

نزدیکی دفتر به وسایل حمل و نقل شهری نیز بسیار مهم است مخصوصا برای کارمندان. اگر بتوانید محلی را برای دفتر کار خود انتخاب کنید که پارکینگ بزرگی نیز داشته باشد خیال خود و تیمتان از بابت رفت و آمدها راحت خواهد بود چرا که رفت و آمد راحت و بی دردسری خواهند داشت و از این بابت نگرانی نداشته و بازدهی کاری آنها بیشتر خواهد شد.

در رابطه با وضعیت قیمت مسکن در دوران کرونا این مقاله را بخوانید.

بودجه خرید

برای اجاره یا رهن یک دفتر کاری مناسب حتما باید به میزان درامد و بودجه دقت کرد. اگر میزان اجاره بالا باشد ، در پایان هر ماه برای پرداخت آن با مشکل روبرو خواهید شد و در اصل میزان سودآوری کسب و کارتان کم و شاید منفی شود.

نیاز به دفتر کار

قبل از اقدام به تهیه دفتر ، نیاز است تا میزان مساحت ، موقعیت ، امنیت و اینکه اصلا برای کسب و کار نیاز به دفتر می باشد یا خیر. با این کار می توان به عملکرد و بازدهی کاری بیشتر کمک کرد.

صدای کم

یکی دیگر از چند ویژگی دفتر کار ایده آل دور بودن از هیاهوی شهری و سر و صدا است. برای اجاره دفتر کار به سراغ آن گزینه‌هایی از موقعیت اداری بروید که به خیابان‌های شلوغ و اصلی نزدیک نباشد.

چرا که سر و صدا در این فضاها تمرکز کارمندان را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر با همه این تفاصیل موفق به پیدا کردن یک موقعیت اداری مناسب نشدید بهتر است برای کاهش تاثیر آلودگی صوتی از پنجره‌های دوجداره با عایق مناسب استفاده کنید.

نوردفتر کار

بررسی‌ها نشان داده بهره مندی فضای کاری از روشنایی طبیعی می‌تواند بازدهی کار را در میان کارمندان افزایش دهد. با این کار حوادث ناشی از نور کم در محیط کار نیز کمتر شده و به ایمنی بیشتر کمک می‌کند.

برای اجاره دفتر کار بهتر است به سراغ آن دسته از ساختمان های اداری بروید که نور گیر بوده و در داخل ساختمان پنجره بیشتری داشته باشد. حتی اگر میزان بهره مندی دفتر کار شما از نور طبیعی کم باشد باید از سیستم‌های روشنایی  استفاده کرد.

مقاله مرتبط با این موضوع: نکات و معیار های اساسی هنگام خرید خانه

امکانات رفاهی

اغلب گزینه‌های برای موقعیت اداری به مراکز مهمی مانند بانک‌ها، یا مراکزی برای تشکیل جلسات و غیره نزدیک هستند. امکانات اطراف محیط کار را بررسی کنید برای مثال رستوران‌ها، کافی شاپ و غیره.

همچنین نزدیک بودن زمین اداری به موقعیت‌های تجاری که به آنها در اغلب مواقع رفت و آمد خواهید داشت یکی از مهم‌ترین نکات در خرید دفتر کار است.

ظاهر دفتر کار

قبل از اجاره و تهیه آن باید دقت داشت که این واحد و ساختمان نیاز به چه تغییراتی دارد. در صورت نیاز باید اقدام به بازسازی یا تغییرات جزئی در آن کرد. لازم به ذکر است باید هزینه تغییرات و تعمیرات در قرارداد اجاره مشخص شود که به عهده مستاجر است یا موجر.

دیگر هزینه های ساختمان

اجاره زمین اداری و موقعیت اداری تنها بخشی از هزینه‌ها برای فضاهای اداری است که گاهی اوقات این هزینه‌ها می‌توانند ایجاد دردسر کنند.

بنابر این برای اطمینان از این هزینه‌ها بهتر است به قرارداد اجاره نامه دقت کنید که شما را مسئول پرداخت چه هزینه‌های دیگری از ملک اداری دانسته است؟ تمامی این موارد باید در اجاره نامه موقعیت اداری ذکر شوند.

امنیت دفتر

با توجه به میزان سرمایه داخل هر دفتر اداری این موضوع بسیار مهم می باشد که امنیت محل کار حفظ و تامین شود.به این جهت بهتر است دفتر کاری در ساختمانی باشد که مستخدم و نگهبان 24 ساعته داشته باشد . از جمله موارد تامین امنیت ساختمان عبارتند از: دزد گیرهای ساختمان و پارکینگ، نگهبان و محل ورود و خروج امن.

در این بین پیشنهاد میکنیم از پروژه مجلل نشاط پونک که از امکانات فوق العاده ای برخوردار است و توسط بهترین طراح در ایران انجام شده دیدن کنید.

نوع طراحی داخلی

استفاده از چیدمان و طراحی داخلی خوب  می تواند در میزان راندمان کارمندان تاثیر چشمگیری داشته باشد. شما می‌توانید برای داشتن یک دفتر کار ایده آل از طبیعت نیز بهره بگیرید.

نسل امروزه نیروهای شاغل آگاهی بیشتری در مقابل محیط زیست دارند و از آن استقبال می‌کنند. در برخی از دفاتر بزرگ دیوارهایی با عنوان دیوار زندگی وجود دارد .

به این صورت که در این دفاتر کاری مدرن که اغلب در شهرهای بزرگتر و آلوده‌تر به چشم می‌خورد، یک دیوار اصلی در این محیط  برای گل و گیاه و کاشت درخت در نظر گرفته می‌شود و با این کار تاثیر آلودگی‌ها و سموم مضر را در محیط کار به طرز چشم گیری کاهش می‌دهد و کیفیت هوای داخلی را بهبود می‌بخشد.

نوشتهٔ پیشین
تقسیم ملک مشاع، افراز ملک و مقررات آن
نوشتهٔ بعدی
انواع کاربری زمین، مراحل تغییر کاربری
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

2 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian