زندگی در برج مسکونی | گروه املاک پارمیس

با توجه به افزایش جمعیت شهرها و زندگی آپارتمان نشینی، ساخت و ساز برج و زندگی در برج مسکونی نیز رو به افزایش است. البته زندگی کردن در برج های مسکونی و آپارتمان های بلند سبک خاصی دارد و شرایط خاصی را می طلبد. در این مقاله می خواهیم در مورد مزایا و معایب زندگی کردن در برج های مسکونی را به شما بیان کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

گروه املاک پارمیس، پیشنهادات ویژه ی فروش برج های مجلل در بهترین مناطق تهران را به شما دارد.

تفاوت برج مسکونی با آپارتمان

برج مسکونی در واقع تفاوت چندانی با آپارتمان مسکونی ندارد. به طور کلی برج به ساختمان های بلندی گفته می شود که تعداد طبقات آن بیشتر از حد معمول باشد. همانند آپارتمان های مسکونی هر طبقه دارای چندین واحد می باشد. برج ها نیز می توانند مسکونی، اداری، تجاری یا ترکیبی از هر سه باشند.

معمولا دارای یک بخش حراست یا نگهبانی بوده و با توجه به نوع خود از امکانات متفاوتی برخوردار است. به دلیل تعداد زیاد طبقات همگی دارای آسانسور می باشند و دارای یک سیستم دفع زباله و یک آنتن مرکزی واحد هستند.

زندگی در برج مسکونی - برج مسکونی در تهران

تعداد طبقات برج مسکونی

به صورت عموم، تفاوت خاصی بین آپارتمان و برج مسکونی وجود ندارد. معمولا آپارتمان های مسکونی که ارتفاع آن بیشتر از 23 متر باشد را برج می نامند. در جایی دیگر، برج به آپارتمان هایی گفته می شود که تعداد طبقات آن بیشتر از 10 طبقه باشد.

به دلیل افزایش جمعیت و ساخت خانه های مسکونی، برخی از مردم اقدام به ساختن برج های مسکونی می کنند تا از تراکم شهری کاسته شود و به افزایش فضای شهری کمک کنند. در کشورهای پیشرفته و پایتخت ها ساختن برج های مسکونی به یکی از الزامات ساختمانی تبدیل شده است.

مزایای زندگی در برج های مسکونی

در قدیم سبک زندگی کردن بسیار متفاوت بود و از طرف دیگر جمعیت نیز کم بود. اما امروزه با پیشرفت و توسعه زندگی شهری این روال تغییر کرده است. مردم مجبورند تا اقدام به ساختن طبقات اضافه تری کنند تا هم مشکل مسکن حل شود و هم به صورت صحیح و استاندارد فضای شهر سازماندهی شود.

علاوه بر اینها، برج ها به دلیل ارتفاع زیاد از سطح زمین، چشم انداز زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد. زندگی در برج های مسکونی و خرید آن ها می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد و برای هر شخص معیارهای خاصی مدنظر باشد. برخی از مزایای زندگی در برج را قرار ذیل به شما توضیح خواهیم داد.

چشم انداز عالی برج های مسکونی

یکی از ویژگی های مهم برج نشینی، چشم انداز و نوردهی خوب آن است که از ارتفاع بالای برج می توانید داشته باشید. البته برج های مسکونی اغلب در قسمت هایی از شهر ساخته می شود که دارای مناظر زیبا و سرسبز هستند. شما می توانید از طبقات بالای برج دید جذابی به طبیعت اطراف شهر داشته باشید و از هوای مطلوب استفاده کنید.

همین ویژگی ها باعث می شود تا قیمت برج در طبقات بالا افزایش یابد. البته عوامل دیگری هم هستند که در بالا بودن قیمت بعضی از طبقات برج نقش دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

دوری از شلوغی های شهر

معمولا برج های مسکونی در مکان هایی ساخته می شوند که از شلوغی ها به دور باشند. به همین دلیل، می توانید زندگی آرامی را در یک فضای بی سر و صدا تجربه کنید. البته زندگی کردن در برج های مسکونی قوانین و شرایط خاصی را می طلبد که باید رعایت کنید. به عنوان مثال، تمام واحدهای مسکونی باید تلاش کنند که از ایجاد مزاحمت و سر و صدا برای واحدهای دیگر جلوگیری کنند.

کسانی که می خواهند زندگی در فضای آرام و دور از دغدغه های دیگر داشته باشند، زندگی در برج های مسکونی تجربه خوبی خواهد بود.

امنیت بالا در برج نشینی

ساختار برج به گونه ای است که بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته می شوند. به همین دلیل، تمام جوانب و امکانات لازم را در زمان ساخت در نظر می گیرند. از طرف دیگر برای خریدار نیز بسیار مهم است که منزل مسکونی در محیط امن قرار گرفته باشد و از امکانات امنیتی بالایی برخوردار باشد.

اکثر برج ها معمولا دارای دوربین ها و سنسورهای امنیتی متعددی هستند، که امنیت ساکنین برج را افزایش می دهد. علاوه بر این، حراست یا نگهبانی مهم ترین بخش یک برج مسکونی می باشد که وجود آن بسیار ضروری است. در بسیاری از برج ها ورود و خروج افراد غریبه و حتی مهمان نیز ثبت و بررسی می شود.

از همین رو، برج های مسکونی از نظر امنیت از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند و همین امر باعث تفاوت آن با آپارتمان های معمولی شده است.

زندگی در برج مسکونی - گروه املاک پارمیس

امکانات عالی برج نشینی

هرچند برج های مسکونی خود نوعی از آپارتمان های مسکونی می باشند، اما در مقایسه با آپارتمان های معمولی از ویژگی ها و امکانات خاصی برخوردارند. به طور کلی، یک برج مسکونی دارای امکاناتی از قبیل سونا، استخر، جکوزی، روف گاردن، اینترنت وایفای، سیستم دفع زباله، آنتن مرکزی و غیره می باشد. تمام این امکانات با توجه به نوع و نیاز خریدار می تواند متغیر باشد.

هزینه برج های مسکونی نیز با توجه به امکاناتی که دارد، متفاوت خواهد بود.

ایمنی بالا در برج های مسکونی

از مسائل مهم در تمام ملک ها و زمین ها، ایمنی ساختمان است. قبل از اقدام به خرید برج مسکونی حتما با یک مشاور املاک مشورت کنید و از ایمن بودن ساختمان در برابر حوادث مانند زلزله مطمئن شوید.

برج های مسکونی به دلیل تعداد زیاد طبقات باید از ایمنی بالایی برخوردار باشند. به عنوان مثال، شیشه های ضد ضربه و مستحکم، درب های ضد سرقت، سیستم اعلام حریق، برق اضطراری، منبع آب اضطراری و غیره از مواردی است که باید یک برج از آن بهره مند باشد.

برخی از معایب برج نشینی

علاوه بر مزایایی که در بالا به آن اشاره کردیم، زندگی در برج های مسکونی دردسرهایی هم دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

هزینه شارژ بالا: علاوه بر هزینه خرید و یا اجاره واحد مسکونی در برج، هزینه شارژ ماهانه نیز باید پرداخت گردد. از آنجائیکه امکانات و خدمات رفاهی برج های مسکونی متفاوت و متعدد است، هزینه شارژ ماهانه نیز برای ساکنین بالا است.

روابط اجتماعی پایین: هرچند افراد زیادی در واحدهای مسکونی برج زندگی می کنند، اما اغلب با هم آشنا نیستند. البته یکی از معایب زندگی آپارتمان نشینی همین عامل است که صیمیت، ارتباط و تعاملات اجتماعی را کاهش می دهد و گاهی از بین می برد.

ارتفاع زیاد: زندگی در طبقات بالا برای کسانی که ترس از ارتفاع دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود. هم چنین، در صورت خرابی آسانسور، رفت و آمد از طریق پله ها نیز بسیار دشوار خواهد بود. در مواقع اضطراری مانند زلزله یا آتش سوزی چه از طریق آسانسور و چه از طریق پله ها، خروج از ساختمان سخت و زمانبر می باشد.

سرو صدا: چون تعداد واحدهای مسکونی در برج زیاد است، ممکن است با سر و صدای بعضی از ساکنین مواجه شوید. البته ساختار دیوار واحدهای برج طوری است که قابلیت عبور صدا را ندارد. گاهی اوقات صدای داخل راهروها می تواند آزاردهنده باشد. به همین دلیل، برای کسانی که بچه دارند ممکن است زندگی در برج کمی سخت باشد.

ویژگی های یک برج مسکونی

یک واحد مناسب در برج های مسکونی معمولا دارای ویژگی ها و امکانات متفاوتی می باشد که برخی از آن ها قرار ذیل می باشد:

  • آسانسور باربری
  • استخر سونا جکوزی
  • پنت هاوس
  • تراس
  • لابی
  • پله های اضطراری

خرید و فروش برج های مسکونی در بهترین مناطق تهران

برای زندگی در برج مسکونی، حتما با مزایا و معایب آن آشنایی داشته باشید. مطالب گفته شده در این مقاله به شما کمک می کند تا قوانین زندگی در برج های مسکونی را بدانید و هنگام خرید آن ویژگی های یک واحد مناسب در برج را مد نظر داشته باشید.

گروه املاک پارمیس، تلاش دارد تا با نیروی متخصص و با تجربه خود در زمینه امور املاکی مانند خرید و فروش زمین، برج مسکونی، آپارتمان، ثبت سند و غیره با شما همکاری کند.

2 دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست