منطقه سعادت آباد

دلیل محبوبیت منطقه سعادت آباد

منطقه سعادت آباد تهران ، یک منطقه مرفه نشین و خوش آب و هوا می باشد که در قسمت شمال غرب تهران قرار گرفته است.سعادت آباد درمنطقه پستی 19 و منطقه 2 شهرداری قرار گرفته است.

این منطقه در قسمت کوهپایه های جنوبی رشته کوه البرز می باشد. این منطقه به دلیل داشتن ویژگیهای خاص ، اغلب چهره های ورزشی ، هنری و سیاسی ، برای سکونت برگزیده اند.

قدمت منطقه سعادت آباد

در زمانهای گذشته ، در این محله ، قلعه حاجی سید حسن وجود داشت که در ناحیه جنوب غربی درکه و  شرق فرحزاد قرار گرفته بود. بعد از فوت حاجی سید حسن ، این قلعه به منصورآقا رسید و ایشان هم آن را به فروش رساند.

سه دانگ از آن را شاهزاده محمد جعفر میرزا خریداری کرد و در سال 1327 سید ضیاء الدین طباطبایی آن سه دانگ را با قیمت 25 هزار تومان برای استفاده دامداری و کشاورزی خرید.

سید ضیاء الدین طباطبایی یک فرد بازرگان و سیاست مداری بود.در زمان احمد شاه قاجار، بعد از کودتای اسفند 1299، سید ضیاء الدین طباطبایی به مقام نخست وزیر انتخاب شد.

آغاز آبادانی منطقه سعادت آباد

سید ضیاء الدین طباطبایی در شروع کارش ، تمامی آشنایان کشاورزی و یزدی  که سید بودند را انتخاب کرد بدین جهت اسم سعادت آباد را انتخاب کردند.

وی به همراه کسانی که گزینش کرده بود شروع به کاشت محصولاتی همانند یونجه و گندم کرد و باغ ها و درختان زیادی رشد و پروش دادند. همچنین با توصیه سفیر وقت انگلستان به نام سرریدر بولارد در ایران به پرورش خرگوش پرداختند.

 

منطقه سعادت آباد - خرید آپارتمان

تغییر نام محله

توسط مدیریت خوب سیدضیا و تلاش کشاورزان و کارگران ، پیشرفت زیادی حاصل شد. از جمله ، مزارع ، منبع اصلی تامین مرکبات و غلات سایر مناطق تهران شد و با فروش پوست و پشم خرگوش به بازرگانان برای تولید  کفش و کیف و پالتو کلاه و همچنین فروش گوشت خرگوش به مغازه های چهارراه استانبول ، درآمد بالایی برای آبادانی این محله ایجاد شد. از این رو شرایط رشد سکونت و استخدام افرادی که سید نبودند هم ایجاد شد. با گذشت زمان نام سعادت آباد برای تلفظ راحت تر در بین ساکنانش انتخاب شد.

از قسمت پروژه های مجلل هولدینگ پارمیس دیدن کرده اید؟ پیشنهاد میکنم برای اولین بازدید پروژه برج باغ مجلل اداری رونیکا پلاس مشاهده کنید.

توسعه منطقه سعادت آباد

بعد از گذشت سالیانی یک فردی به نام مهندس آهی قسمتی از زمین های محله سعادت آباد را خرید. توسط این فرد روند رشد و توسعه محله شروع شد ، که با ایجاد بوستان سعادت آباد ، کوی مکانیر و آغاز ساخت و سازهای جدید بر توسعه این محدوده اضافه شد.

در اوایل دهه هفتاد ، بعد از جنگ ایران وعراق ، میزان جمعیت این محله خیلی سریع رشد کرد و موجب رشد و توسعه هر چه بیشتر این محله شد.

توسعه  منطقه سعادت آباد از قسمت بلوار اصلی شروع شد. در جهت شرق به سمت دره اوین و در جهت غرب به سمت دره فرحزادی توسعه یافت . طوری که دیگر هیچ زمین خالی در این منطقه پیدا نمی شود.

در این منطقه برج های بلند و ساختمان های لوکس جایگزین ساختمانهایی با بافت فرسوده شده اند. روزانه شاهد افزایش تعداد طبقات ساختمان ها هستیم.

دلایل گرانی آپارتمان در منطقه سعادت آباد

از دلایل گرانی آپارتمان می توان به بنای ظاهری ساختمان های منطقه سعادت آباد ، میزان جمعیت ، بنای محله ، امکانات محله و میزان قیمت و مناطق توریستی اشاره کرد که در ادامه توضیحی بیشتری راجع به این مسئله می پردازیم.

شما می توانید برای خرید ملک مورد نظر خود  به قسمت لیست املاک پیش فروش رجوع نمایید.

بنای ظاهری ساختمان های منطقه سعادت آباد

این منطقه به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فردی، افراد زیادی را مجذوب خود کرده است. نحوه ساخت و ساز در محله سعادت آباد نسبت با سایر مناطق تهران  تفاوت قابل توجهی دارد و مورد تایید اکثر معماران و متخصصان املاک می باشد.

مصالح مصرفی بناهای این محله با کیفیت بوده و این ویژگی سبب شده محله ای لوکس و زیبا باشد و برای خرید آپارتمان مورد مناسبی می باشد و همچنین برای افرادی که نیاز به اجاره آپارتمان در تهران را دارند ، این ناحیه از تهران به علت وجود تعداد زیادی آپارتمان برای اجاره که شامل امکانات عالی هستند ، مورد مناسبی می باشد.

میزان جمعیت سعادت آباد

این منطقه مساحتی به اندازه  284 هکتار دارد یعنی تقریبا 2.8 میلیون مترمربع است. این منطقه برطبق آخرین سرشماری ، در سال 1395 حدود 140 هزار خانوار و معادل 560 هزار نفر می باشد.

 

منطقه سعادت آباد - پارمیس هلدینگ

معماری محله

منطقه سعادت آباد بافتی نوساز و مدرن می باشد.این منطقه دارای خیابان های فرعی و اصلی عریض می باشد و بر اساس اصول استاندارد شهری و به شیوه مدرن طراحی و پیاده سازی شده اند.

از دیگر ویژگی هایخاص این منطقه که افراد مجذوب خود کرده است ، نبود محدودیت ترافیکی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ می باشد. این محله دارای ساختمان های نوساز و مدرن می باشد و همچنین به علت موقعیت جغرافیایی دارای آب و هوای بسیار خوب می باشد.

امکانات محله سعادت آباد

امکانات آموزشی ، میزان جمعیت پایین ، مناطق تفریحی ، امکانات رفاهی ، دسترسی آسان به بزرگراه ها ، میزان تحصیلات ، مراکز خرید متنوع و شیک ، بوستان ها و پارک های زیبا ، رستوران های ایرانی و فرنگی ، بافت شهری مدرن ، مراکز درمانی مناسب ، از جمله مواردی هستند که باعث شده انتخاب را برای کسانی که به دنبال آپارتمان و خانه در تهران هستند و همچنین افرادی که به دنبال رهن و اجاره خانه و آپارتمان هستند ، سهولت بخشیده است.

میزان قیمت ملک در سعادت آباد چقدر می باشد

از نظر قیمت این منطقه از مناطق لاکچری و گران محسوب می شود.امکانات رفاهی برای شهروندان ، رعایت استانداردهای شهری در معابر، خیابان ها ، کوچه ها و امکانات رفاهی برای شهروندان ،آب و هوای خوب ، توجه خاص شهرداری به این محله ، این موارد سبب شده افراد از طبقه متوسط به بالا و مرفه شهر برای زندگی در این محله مجذوب شوند. همچنین این قابلیت ها باعث شده سرمایه گذاران بازار املاک به خرید و فروش در این منطقه رو آورند.

میزان قیمت آپارتمان ها در منطقه سعادت آباد از نظر متراژ ، تعداد اتاق خواب ، نقشه ، لوکیشن و… متفاوت می باشد.

منطقه های توریستی  محله سعادت آباد

یکی از دلایل اصلی رونق املاک سعادت آباد ، وجود آب و هوای خوب این منطقه نسبت به سایر مناطق تهران می باشد. قسمت شمالی این منطقه را کوهپایه های رشته کوه البرز احاطه کرده است.

منطقه توریستی و تفریحی درکه در قسمت شمال شرقی این منطقه ، و منطقه تفریحی فرحزاد در قسمت شمال غربی این منطقه ، از جمله مناطق توریستی این محله می باشند.

در قسمت شمالی این منطقه بوستان کوهستان قرار گرفته است،  که یکی از جاذبه های تفریحی و گردشی می باشد. هتل اسپیناس پالاس در قسمت شمال منطقه سعادت آباد، از مدرن ترین و بزرگترین هتل پنج ستاره ایران می باشد. همچنین هتل پارسیان اوین و هتل پارسیان آزادی ، از دیگر هتل های زیبای این منطقه می باشد.

امور املاکی خود را به هلدینگ پارمیس بسپارید

هلدینگ پارمیس یکی از معتبرترین دفاتر املاکی می باشد که درزمینه خرید و فروش و رهن و اجاره ملک فعالیت می کند.

همچنین می تواند شما را در امر خرید ، رهن و اجاره آپارتمان در منطقه سعادت آباد کمک کند. شما می توانید با خیال آسوده تمام امور املاکی خود را به ما بسپارید و با کمک گرفتن از مشاورین متخصص راهنمایی شوید.

نوشتهٔ پیشین
خرید، فروش، رهن و اجاره آپارتمان در منطقه شهرک غرب
نوشتهٔ بعدی
خرید ، فروش ، رهن و اجاره در محله جنت آباد
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian