محله جنت آباد

خرید ، فروش ، رهن و اجاره در محله جنت آباد

محله جنت آباد در منطقه 5 شهرداری تهران قرار گرفته است. از لحاظ جغرافیای در قسمت شمال غربی تهران می باشد.

ویژگی هایی مثل : بافت شهری جدید ، آب و هوای مناسب ، نبود ترافیک و دسترسی محلی خیلی خوب و خیابان های پهن باعث شده ، این محله یکی از پرطرفدارترین محله در تهران باشد. و افراد زیادی برای خرید آپارتمان یا سرمایه گذاری این منطقه را برگزینند.

از لحاظ جغرافیایی ، جنت آباد از قسمت شمالی به حصارک ، از قسمت جنوبی به خیابان آیت اله کاشانی و از قسمت شرق به محله های چهار دیواری و پونک و بزرگراه اشرفی اصفهانی می رسد.

ویژگی های محله جنت آباد :

  • بنای ظاهری و بافت نوی محله
  • وجود آب و هوای معتدل و مناسب
  • کوچه و خیابان های پهن
  • وجود بوستان ها و فضاهای سرسبز وسیع
  • نزدیک بودن به بازار بزرگ گل و گیاه غرب تهران
  • امکان عدم ترافیک شهری
  • امکان دسترسی سریع به اتوبان ها و بزرگراه های مهم

بنای ظاهری محله جنت آباد

در این محله بیشتر آپارتمان های مسکونی نوساز به چشم می خورد. وجود ساختمان های تجاری یا اداری از عامل های ایجاد منطقه پرتردد وشلوغ  می شود و همچنین ترافیک سنگین هم به همراه دارد.

اما اکثر بافت محله جنت آباد را ساختمان های مسکونی تشکیل داده و ساختمان های اداری یا تجاری به ندرت می باشد به همین دلیل خبری از شلوغی و ترافیک های سنگین  در این محله نمی باشد. از دیگر ویژگی های این محله وجود کوچه و خیابان های پهن می باشد ، و ساخت و سازهای جدید محله و نبود ترافیک باعث شده در جنت آباد همیشه جای پارک موجود باشد.

آب و هوای معتدل محله

نام این محله به دلیل وجود آب و هوای مناسب آن تعیین شده است. وجود رودخانه های سولقان ، کن ، چشمه های باغ فیض ، وردآورد و تعدادی قنات باعث شده این منطقه جزء مناطق حاشیه ای شود.

وجود باغ هایی پر از درخت های  گیلاس و انار در کوچه های این محله ، همچنین وجود رودخانه های بی شمار در این محله برای تامین آب و آبیاری باغ های این محله می باشد که آن را تبدیل به محله ای سرسبز می کند. بدین جهت نام جنت را به آن نسبت داده اند.

از قسمت پروژه های مجلل هولدینگ پارمیس دیدن کرده اید؟ پیشنهاد میکنم برای اولین بازدید پروژه برج باغ مجلل اداری رونیکا پلاس مشاهده کنید.

وجود امکانات رفاهی منطقه جنت آباد

از اصلی نکات برای انتخاب منطقه برای زندگی کردن ، وجود امکانات شهری در آن منطقه می باشد. محله جنت آباد از داشتن امکانات گسترده و رفاهی شهری باعث شده یکی از مناطق عالی برای زندگی به شمار آید.

وجود مراکز درمانی

این محله دارای تعدادی بیمارستان و درمانگاه می باشد.درمانگاه های شبانه روزی جنت آباد ، ایران پارس ، ایلیاد از انواع درمانگاه های این محله می باشد. همچنین دارای بیمارستان عرفان می باشد که در اختیار ساکنین محله می باشد. این محله دارای داروخانه های شبانه روزی متعددی می باشد.

وجود مراکز تفریحی

این محله دارای پارک ها و بوستان های متعدد می باشد.بوستان میلاد ، بوستان بهاره ، و بوستان شبنم از بارزترین این بوستانهای محله جنت آباد می باشد.

در هر نقطه ی این محله می توانید پارک های کوچک و بوستان های سرسبزی را پیدا کنید که برای گذراندن اوقات فراغت و خوش گذرانی مناسب می باشد. وجود مراکز تفریحی و رفاهی متعدد و مطلوب در این محله از ویژگی های مثبت می باشد که می تواند افراد زیادی را برای زندگی کردن در این محله مجذوب خود کند.

همچنین خواندن مقاله املاک اوقافی قوانین و تفاوت آن با سندهای شخصی را پیشنهاد می کنیم.

 

محله جنت آباد - محله جنت آباد مرکزی

بخش های منطقه جنت آباد

محله جنت آباد از سه بخش ، شمالی ، جنوبی و مرکزی تشکیل شده است .که هر کدام دارای ویژگی های متفاوت می باشد که افراد برای سکونت مطابق با معیارهای خود انتخاب می کنند.

 محله جنت آباد شمالی

 محله جنت آباد شمالی در قسمت شمالی وبالای منطقه جنت آباد قرار گرفته است و این محله از قسمت شمال به سیمون بولیوار و از قسمت شرق به خیابان میلاد ، از قسمت جنوب به بزرگراه شهید آبشناسان و از قسمت غرب به بزرگراه شهید باکری ، دسترسی دارد. بزرگراه شهید آبشناسان در مرز بین قسمت شمالی و مرکزی محله جنت آباد می باشد. جنت آباد شمالی دارای بوستان های بیشتر و از نظرآب و هوایی مناسب تر از جنت آباد جنوبی و مرکزی می باشد.

این محله دارای خیابان های پهن و زیباتری نسبت به دو رقیب خود می باشد. همچنین دارای آرامش محلی می باشد. از خیابان های اصلی این محله می توان به خیابان های گلستان شرقی و غربی ، بلوار انصار المهدی و ایران شهر اشاره کرد.

از دیگر ویژگی های بارز این محله، نزدیک بودن به بازار گل و گیاه غرب تهران می باشد. در جنت آباد شمالی و مرکزی تعداد مدارس بیشتری نسبت به منطقه جنوبی وجود دارد .

محله جنت آباد مرکزی

محله جنت آباد مرکزی بخش میانی این محله قرار گرفته است. از بزرگراه های آن می توان به بزرگراه شهید آبشناسان که در شمال این محله و بزرگراه شهید همت که در جنوب آن قرار گرفته است، نام برد.

از خیابان های معرو ف این محله می توان ، خیابان شاهین شمالی ، شانزده متری اول و دوم ، و مخبری را نام برد. این محله از نظر داشتن فضای سبز در جایگاه استاندارد و مطلوبی می باشد.

محله جنت آباد جنوبی

از ویژگی مهم این محله می توان به داشتن خیابان های منظم و عریض اشاره کرد. این محله از قسمت شمال به اتوبان همت ، از قسمت جنوب به خیابان آیت اله کاشانی ، از قسمت شرق به خیابان شاهین جنوبی و از قسمت غرب به اتوبان باکری دسترسی دارد.

از خیابان های معروف این محله می توان به میدان چهارباغ ، بلوار لاله و خیابان شاهین جنوبی نام برد. نسبت به محله جنت آباد شمالی و مرکزی ، این محله دارای مراکز خرید بیشتر و مجتمع های تجاری بیشتری می باشد. همچنین فضاهای سبز این محله نسبت به دو بخش دیگر کمتر می باشد.

 

محله جنت آباد - محله جنت آباد جنوبی

شرایط خرید و فروش مسکن

بازار خرید و فروش مسکن در محله جنت آباد به جهت مسکونی بودن این منطقه بسیار پر رونق می باشد. بازار املاک این محله ، همیشه پر از مشتریان خرید یا فروش ملک می باشد.

این منطقه به دلیل داشتن ویژگی های مناسب برای سکونت ، پرتقاضا می باشد. قیمت خانه های مسکونی در این منطقه متوسط رو به بالا می باشد. به دلیل بخش های متفاوت این منطقه قیمت های خرید و فروش در هر قسمت شمالی ، مرکزی و جنوبی متفاوت می باشد.

همچنین امکانات و ویژگی های متفاوت هر بخش ، در قیمت آن بی تاثیر نمی باشد. اکثر خرید و فروش های این منطقه مربوط به آپارتمان می باشد. آپارتمان های محله جنت آباد با توجه به ویژگی های تاریخ بنا ، موقعیت ملک ، متراژ و مشخصات ساختمان قیمت گذاری می شوند.

بر مبنای تعداد بالای واحدهای مسکونی این منطقه ، پیشنهاد می شود. خرید و انتخاب خود را بر اساس میزان هزینه ای که در اختیار دارید، انجام دهید. بنابراین شما می توانید علاوه بر جست و جوی حضوری ، از امکانات سایت های معتبر خرید و فروش ملک استفاده کنید.

ارائه خرید املاکی با هلدینگ پارمیس

هلدینگ پارمیس با داشتن چندین سابقه در زمینه خرید و فروش املاک ، ثبت یا انتقال سند و..  ، با ارایه مشاوره ، می توانید شما را در امور مورد نظر خود راهنمایی کند.

هلدینگ پارمیس بر روی هزاران پروژه واحد مسکونی ، تجاری و زمین های در حال ساخت متمرکز می باشد تا لاکچری ترین و شیک ترین املاک را به شما ارائه دهد.

نوشتهٔ پیشین
دلیل محبوبیت منطقه سعادت آباد
نوشتهٔ بعدی
خرید و فروش ملک در محله شهر زیبا
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian