زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی

زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی و تفاوت آن

در زمان های قدیم فضاهای بیشتری برای ساخت خانه های ویلایی وجود داشت، اما امروزه رشد جمعیت و زندگی شهر نشینی باعث شده تا تراکم ساختمان های مسکونی افزایش یابد. به همین دلیل خانه های قدیمی ویلایی جای خود را به برج های چند طبقه ای و آپارتمان های مسکونی داده است. در ادامه این مقاله مطالبی در رابطه با تفاوت زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی به شما ارائه می کنیم که امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

شما در چه نوع خانه ای زندگی می کنید و کدام یک را ترجیح می دهید؟

چه معیارهایی برای زندگی در برج یا آپارتمان برای شما مهم است؟

ابتدا باید از شرایط زندگی در آپارتمان و برج مطلع شوید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری راجع به زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی بدست آورید.

زندگی آپارتمان نشینی

منظور از آپارتمان یک واحد مسکونی است که به صورت مستقل در یک ساختمان وجود دارد و می تواند به عنوان واحد مسکونی، اداری و تجاری استفاده شود. اما امروزه عبارت آپارتمان را به کل ساختمان نیز اطلاق می کنند. بر اساس قانون شهرداری، هر آپارتمان حدود 6 طبقه است. در صورتی که تعداد طبقات بیشتر از این باشد، می توانیم آن را برج بنامیم.

شما می توانید مالک یک واحد یا بیشتر از آن باشید و اختیار تام در خرید و فروش آن را داشته باشید. اما قسمت هایی از آپارتمان که مالکیت عمومی دارند متعلق به تمام ساکنین آپارتمان می باشد. فضاهایی که مالکیت عمومی دارند مانند حیاط، پارکینگ، راهروها، پشت بام و غیره می باشد.

برج نشینی و آپارتمان نشینی - برج مجلل بام پونک

مزایای زندگی آپارتمان نشینی

تعداد واحدهای مسکونی آپارتمان در مقایسه با برج کمتر است و از نظر امکانات نیز متفاوت می باشد. کسانی که در خانه های حیاط دار سکونت داشته اند شاید زندگی در آپارتمان برایشان کمی دشوار باشد. به هر حال، زندگی در آپارتمان های مسکونی مزایا و معایب خود را دارد.

در آپارتمان ها تعداد واحدهای زیادی سکونت دارند و به همین دلیل قوانین خاصی برای زندگی در این مکان وضع شده است. در صورتی که برای زندگی در یک خانه قدیمی ویلایی اختیار کامل در نحوه زندگی خود دارید.

ساکنین آپارتمان ها در تمام هزینه های ساختمان سهم دارند و نظر به متراژ واحد مسکونی باید هزینه های آب، برق و گاز را پرداخت کنند. آپارتمان مسکونی معمولا دارای یک بخش حراست می باشد که امور مربوط به ورود و خروج افراد و امنیت کلی ساختمان را بر عهده دارد.

در زندگی آپارتمان نشینی افرادی که سکونت دارند باید تابع قوانین باشند و از ایجاد مزاحمت، سر و صدا و موارد دیگر جلوگیری کنند.

معایب آپارتمان نشینی

ساختمان های مسکونی اغلب فاقد حیاط می باشند و متراژ هر واحد مسکونی نیز نسبتا کمتراست. به همین دلیل برای بعضی از خانواده ها که در خانه های ویلایی زندگی کرده اند سخت تر است.

عیب دیگر آپارتمان های مسکونی این است که به دلیل تعداد طبقات، رفت و آمد برای ساکنین آن مانند کودکان و کهنسالان کمی دشوار است. البته بهره مندی از آسانسور در برخی از ساختمان های مسکونی چند طبقه سهولت بسیاری را ایجاد کرده است.

برخی از آپارتمان های کوچک که تعداد طبقات آن کمتر است، واحد سرایداری ندارند. از همین رو هر واحد مسکونی مسئول نظافت محدوده شخصی خود می باشد. موضوع دیگری که قابل تامل است تفاوت های فرهنگی ساکنین آپارتمان می باشد. شما باید به حقوق همسایگی یکدیگر احترام بگذارید و در رفتار خود با دیگران محتاط باشید.

طبق نظریات اکثر مردم، زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی در مقایسه با یکدیگر به دلیل فضای بسته ای که دارد، دلگیر است و فضای سرگرمی و محوطه باز برای ساکنین ساختمان ندارد.

زندگی در برج مسکونی چگونه است؟

برج مسکونی نوعی ساختمان است که تعداد طبقات آن نسبت به آپارتمان بیشتر است و دارای کاربری مسکونی، تجاری و یا اداری می باشد. در قانون شهرداری به ساختمان های بیش از 6 طبقه با ارتفاع 23 متر، برج مسکونی می گویند. به صورت عموم، تعداد طبقات برج های مسکونی تا 20 طبقه یا بالاتر هم می رسد.

این نوع ساختمان ها به دلیل تعداد واحدهای مسکونی از مزایای ویژه ای برخوردارند که زندگی برج نشینی را آسان ساخته است. به عنوان مثال، رفت و آمد بین طبقات با آسانسور براحتی امکان پذیر است و از نظر استحکام و نوع سازه های بکار رفته در آن بسیار مقاوم می باشد.

این مطلب را هم مطالعه کنید: تقسیم ملک مشاع، افراز ملک و مقررات آن

تفاوت زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی

ساخت برج های مسکونی در درجه اول باعث زیبایی شهر می شود و امکان سکونت تعداد بیشتری از افراد را فراهم می کند. به صورت عموم برج های مسکونی در مناطق خوش آب و هوا و مناطق بالای شهر اعمار می شود. به همین دلیل موقعیت زندگی عالی و چشم انداز زیبایی را ارائه می دهد.

شرایط زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی تقریبا مشابه به هم است. با این تفاوت که قوانین خاصی را برای زندگی می طلبد. این قوانین باعث می شود تا ساکنین برج خود را با زندگی برج نشینی وفق داده و از نحوه زندگی خود لذت ببرند.

یکی از تفاوت های زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی در این است که امکانات رفاهی برج ها به مراتب بیشتر از سایر آپارتمان های مسکونی است. یکی از امکانات مهمی که برج های مسکونی از آن برخوردار است، امنیت آن است که با استفاده از دوربین های کنترل از راه دور، توسط حراست مدیریت می شود. علاوه براین، با کنترل رفت و آمد افراد غریبه به ساختمان از ایجاد مشکلات آتی جلوگیری خواهد شد.

برج نشینی و آپارتمان نشینی - هلدینگ پارمیس

معایب زندگی در برج

در برج های مسکونی اکثر امکانات رفاهی و خدماتی برای تمام ساکنین مشترک است. با این حال برخی از امکانات ممکن است.برای یک واحد خاص در نظر گرفته شده باشد. به عنوان مثال، پنت هاوس که طبقه آخر برج می باشد فقط برای واحد طبقه آخر قابل استفاده است.

از معایب مهمی که برج های مسکونی دارند روبرو شدن با بلایای طبیعی است که رهایی از آن کمی دشوار است. زمانی که اتفاقاتی مانند آتش سوزی و یا زلزله رخ می دهد، راه های دسترسی به خارج از ساختمان دشوار است و زمان زیادی را در بر می گیرد تا کلیه ساکنین برج به بیرون منتقل شوند.

حالت دیگری هم وجود دارد که سیستم های مقابله با آتش سوزی، آسانسورها و دوربین های مدار بسته با مشکل مواجه می شوند.که امکان بروز مشکل را در کل ساختمان فراهم می کند.

در مورد برج مجلل بام پونک بیشتر بدانید

این برج از شاهکارهای حاج رحیم قربانی می باشد که از نظر زیبایی و معماری در سطح بالایی قرار دارد. موقعیت برج بام پونک در منطقه 5تهران قرار دارد و شامل 4 بلوک 11 طبقه ای می باشد. به صورت کل 580 واحد دارد و متراژهای آن بین 63 متر تا 125 متر می باشد.

برخی از امکانات این برج عبارتند از:

  • دارای سالن لابی
  • فضاهای تفریحی و سرگرمی
  • پارکینگ های سندی و میهمان
  • سیستم اعلام حریق
  • باشگاه بیلیارد لوکس
  • سیستم گرمایشی و سرمایشی مجهز
  • استفاده از مصالح با کیفیت

هلدینگ پارمیس راهنمای شما در امور املاکی

در متن بالا با زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی آشنا شدیم و طبق موارد ذکر شده می توانید این مجموعه با اتکا بر نیروی متخصص و با تجربه سعی دارد تا سرمایه گذاری پر سودی را برای شما هدیه دهد. بهترین آپارتمان های مسکونی، برج های مجلل و انواع ملک با قیمت مناسب را برای پیش فروش به شما پیشنهاد می کنیم.

نوشتهٔ پیشین
خصوصیات معماری مجتمع تجاری
نوشتهٔ بعدی
عوامل موثر در قیمت گذاری ملک
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

7 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian