زمان مناسب خرید ملک - شرایط خرید

زمان مناسب برای خرید ملک در سال 1401

در هنگام خرید ملک باید توجه داشته باشید که این ملک سرپناهی برای خودتان است یا به عنوان سرمایه گذاری خریداری می کنید؟ اما زمان مناسب برای خرید ملک یکی از اولویت های اصلی به حساب می آید. در این مقاله قصد داریم اطلاعات لازم و کافی را در اختیار شما قرار بدهیم.

 

برای مشاوره در زمینه خرید مسکن در شرایط مناسب می توانید با مشاوران هلدینگ پارمیس در ارتباط باشید.

زمان مناسب برای اقدام به خرید ملک

در بازار ملک و مسکن به صورت کلی دو نوع تقاضا داریم که هریک شرایط خاص مخصوص به خود را دارند و باید مورد توجه قرار بگیرند. تقاضای گفته شده با دو دیدگاه انجام می گیرد که به شکل زیر می باشد:

 • دیدگاه مصرف کننده و خرید ملک با هدف سکونت
 • دیدگاه به روش سرمایه گذاری که با هدف افزایش سرمایه و حفظ ارزش پول صورت می گیرد.

بازار ملک و املاک نیز همانند دیگر بازارهای سرمایه گذاری دارای نوساناتی است، که اگر آگاهی لازم را در مورد آن ها داشته باشیم می توانیم بهترین ملک را برای خرید تشخیص بدهیم. به همین علت همواره به اشخاصی که قصد خرید ملکی را دارند توصیه می شود قبل از ورود به بازار مسکن حتما باید در مورد شرایط و دوره های مختلف بازار مسکن اطلاعاتی را داشته باشند. این کار سبب می شود که در بهترین زمان، مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

زمان مناسب خرید ملک - سرمایه گذاری

خرید ملک با هدف سکونت

اگر فردی با نگرش سکونت، بازار مسکن را مورد بررسی قرار بدهد موارد مختلفی ممکن است در مقابلش قرار بگیرد:

 • اولین اولویت برای خریدار مصرفی، سکونت می باشد
 •  حدالامکان قرار نیست تا یکی دو سال آینده ملک خود را بفروشد
 •  مدت زمان زیادی صرف جمع آوری سرمایه کرده است
 •  ممکن است در حال بازپرداخت اقساط وام برای خرید ملک باشد
 • برای خرید ملک، سرمایه های بزرگ و کوچک خود را جمع کرده است

خرید ملک با هدف سرمایه گذاری

افرادی که با هدف سرمایه گذاری، بازار مسکن را بررسی می کنند، اولویتشان رشد سرمایه در کوتاه ترین زمان ممکن است. تلاش افراد برای خرید خانه و تنش در بازار مسکن یکی از مهم ترین دلایل رنق بازار است. در این بازه زمانی همه تلاش خود را می کنند تا در حد امکلن یک خانه کوچک خریداری کنند تا سود بالایی داشته باشند.

نکاتی در مورد خرید ملک با هدف سرمایه گذاری

مدت زمانی که برای دست یابی برای سود در خرید ملک با هدف سرمایه گذاری لازم است، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به این دلیل که اگر سرمایه شما بلند مدت و یا سوددهی پایینی داشته باشد، در مقایسه با دیگر بازارهای سرمایه، رشد مناسبی نخواهد داشت. میزان معاملات خرید و فروش خانه در تهران، نشانگر این موضوع است که رکود در بازار همراه با کاهش قیمت ادامه خواهد داشت. در این بین بسیاری از فعالان حوزه ملک بر این باور هستند که با آرام شدن فضا، آرامش به بازار مسکن برمی گردد و زمان مناسب برای خرید ملک فراهم خواهد شد.

مناسب ترین سرمایه گذاری در مسکن

سرمایه گذاری در ملک نسبت به سرمایه گذاری در بازارهای مالی دیگر راحت تر و قابل اعتماد تر است که می توان به بازگشت درآمد پایدار، اطمینان به رشد سرمایه و ریسک کمتر سرمایه گذاری اشاره کرد.

اگر بتوانید در حوزه ملک بصورت آگاهانه و سنجیده تصمیم بگیرید، سود زیادی به دست خواهید آورد که به چند نمونه از این مزایا اشاره می کنیم:

 • ریسک پذیری پایین

سرمایه گذاری در بازار مسکن نسبت به سایر بازارهای مالی دارای ریسک کمتری می باشد و نوسانات آن دارای شیب ملایم می باشد.

 • درآمدزایی از طریق اجاره مسکن

یکی از مزیت های سرمایه گذاری در مسکن اجاره ملک با توجه به افزایش نرخ اجاره بها می باشد. که می توانید از این طریق به درآمد قابل توجهی برسید و با در دست داشتن مبلغ رهن داده شده، در بازارهای دیگر نیز سرمایه گذاری کنید.

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در مسکن به موارد دیگر در زیر اشاره می کنیم:

 • تنوع در روش های سرمایه گذاری
 • بهره مندی از تسهیلات بانکی
 • صاحب خانه شدن
زمان مناسب خرید ملک - هلدینگ پارمیس

زمان مناسب برای خرید خانه

مقالات قبلی در مورد قیمت خرید و فروش مسکن در سال 1401 صحبت کرده ایم. بر اساس گزارش هایی که منتشر شده اند در سال جاری بازار از ثبات نسبی برخوردار بوده است و با توجه به تورم، شاهد رکود در قیمت مسکن بودیم که این امر با مراجعات اشخاص به بازار مسکن باعث افزایش قیمت خواهد شد.

 

املاک پارمیس تمام خدمات املاکی مانند ثبت دفاتر تجاری، اخذ سند زمین های بدون سند و قولنامه، انحصار وراثت املاک و غیره را با درنظر گرفتن شرایط کاری و تجاری شما انجام می دهد. ما با استفاده از افراد با تجربه و متخصص شما را در تمام مراحل راهنمایی می کنیم.

منبع: ویکی پدیا

نوشتهٔ پیشین
معامله ملک ورثه ای در سال 1401
نوشتهٔ بعدی
مراحل تبدیل سند وکالتی به قطعی
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

4 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian