ملک کلنگی

شرایط خرید و فروش ملک کلنگی

سالیان اخیر، خرید ملک کلنگی و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات رشد بالایی داشته.و مورد استقبال مردم قرار گرفته است. باتوجه به منعطف بودن، گردش مالی مثبت و عوامل مهم دیگر از بهترین نوع سرمایه گذاری در کشورمان می باشد.

البته تمامی سرمایه گذاران در این بازار همیشه موفق نیستند.و سود سرشاری به دست نمی آورند.به دست آوردن سرمایه زیاد در این بازار همانند سرمایه گذاری های دیگر نیاز به دانش و تجربه دارد.

در بازار مسکن با انواع مختلفی از گزینه ها روبه رو خواهید شد.که باید براساس اصول خرید و فروش انجام شود. ملک کلنگی یک نوع ملک می باشد.که برای سرمایه گذاری طرفداران زیادی دارد، در ادامه به این موضوع می پردازیم.

ملک های کلنگی

خانه یا املاکی که به دلیل فرسودگی بنا و تاسیسات قابل سکونت نمی باشند.ملک های کلنگی نامیده می شوند. افزایش سن بناهای ساختمانی سبب کاهش کیفیت و شرایط زندگی سخت تر را به دنبال دارد.و در قیمت آن ها نیز تاثیر می گذارد. قیمت گذاری این نوع ساختمان ها نیز فقط بر مینای زمین می باشد.و خود ساختمان قیمت گذاری نمی شود.

عمر مفید ملک کلنگی اصولاً بر اساس متریال مورد استفاده در ساخت بنا تعیین می شود.که در هر کشوری می تواند متفاوت باشد،.اما در کشور ما براساس نوع ساخت تا 30 سال است.

اگر می خواهید ملک خود را با قیمت تعیین شده توسط کارشناسان به فروش برسانید، فرم زیر را پرکرده و با ما در ارتباط باشید.

ملک کلنگی -خرید و فروش ملک

نکاتی که قبل از خرید ملک کلنگی باید بدانید

اگر جزء افرادی هستید.که قصد سرمایه گذاری در بازار مسکن خانه های سازمانی دارید.باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید. البته در نظر گرفتن این عوامل برای خرید هر نوع ملک ضروری است. اما هنگام خرید و فروش املاک کلنگی می بایست به متراژ، موقعیت، سن بنا و موارد دیگر توجه کنید.

در اینجا برخی از فاکتورهایی که برای خرید ملک کلنگی باید در نظر بگیرید به شما توضیح خواهیم داد.

پیشنهاد هلدینگ پارمیس: در مورد پروژه مجلل نشاط پونک بیشتر بدانید.

موقعیت ملک کلنگی

قبل از اقدام به خرید ملک کلنگی باید در نظر داشته باشید.که آن ملک از نظر رشد منطقه ای، اجتماعی، کاربری و از این قبیل عوامل به چه نحوی می باشد.و آن ها را بررسی نمایید.

هر نوع ملک چه کلنگی باشد.چه نوساز قیمت آن نظر به موقعیت منظقه ای متفاوت است.و حتی ممکن است شرایط ساخت و ساز در آن منطقه متفاوت باشد.

متراژ ملک

متراژ خانه های کلنگی در معاملات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. با این حال که بازسازی و ساختن هرملکی با متراژ بالا هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت. متراژ و ابعاد زمین تعیین کننده تعداد طبقاتی است.که می خواهید بسازید.

هلدینگ پارمیس بهترین پروژه های مسکونی در بهترین مناطق تهران را به شما پیشنهاد می کند. 

موقعیت شمالی یا جنوبی بودن ملک

ملک هایی که در شمال خیابان و یا گذر واقع شده باشند.را شمالی و ملک هایی که در جنوب یک خیابان یا گذر باشند را جنوبی می گویند. و این موقعیت در تصمیمات شهرداری برای ساخت و ساز تاثیر دارد.
ملک های شمالی نورگیری کم تری دارند که باید 6 درصد از مساحت زمین را به نورگیری اختصاص بدهند. ولی ملک های جنوبی نیاز به این کار ندارند.

سن بنای ملک کلنگی

افرادی که قصد تخریب خانه و ساختن دوباره آن را دارند، سن بنای ملک کلنگی اهمیت خاصی ندارد. ولی از طرف دیگر افرادی نیز هستند که می خواهند خانه را بازسازی کنند و در آن سکونت داشته باشند و یا به فروش برسانند، سن بنا برای این افراد حائز اهمیت می باشد.

پیشنهاد می کنیم: مقاله بهترین زمان برای خرید ملک در سال 1401 را مطالعه کنید.

مزایای املاک کلنگی

بیشتر معاملات خانه های کلنگی به دلیل سرمایه گذاری انجام می شوند. که این معاملات سود خوبی هم برای خریدار و هم برای فروشنده به ارمغان می آورد. این خانه ها امتیازات خانه های نوساز را ندارند ولی در مقابل از امتیاز قدرالسهم برخوردار هستند که در آینده به سود قابل توجهی نسبت به مالکان واحدهای نوساز دست خواهند یافت.

ملک کلنگی - هلدینگ پارمیس

مشکلات پیش روی ملک های کلنگی

برخی افراد نیز ملک های کلنگی را برای سکونت انتخاب می کنند که مشکلاتی پیش روی آن ها قرار می گیرد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  • فرسودگی بافت ساختمان و تاسیسات داخل
  • نبود پارکینگ
  • امکانات پایین سرمایش و گرمایش
  • عایق نبودن درها و پنجره ها
  • عقیب نشینی ساختمان در صورت نیاز

هلدینگ پارمیس، مطمئن ترین مشاور خرید و فروش املاک

در انتهای مطلب باید بدانید که خرید و فروش خانه های کلنگی و قدیمی می تواند همراه سودآوری بالایی را برای هرشخصی به همراه داشته باشد. روش های گفته شده در این مقاله می تواند.کمک شایانی برای شما کرده باشد. ولی این راه ها شاید برای برخی اشخاص مناسب نبوده.و یا بودجه کافی برای راه اندازی چنین امکاناتی را نداشته باشند.

هلدینگ پارمیس با چندین سال سابقه در زمینه خرید و فروش املاک فعالیت دارد.و بهترین پیشنهادات را برای شما ارائه می دهد. این مجموعه زیر نظر حاج رحیم قربانی تلاش دارد.تا شما را در رسیدن به رویاهایتان کمک کند.

بیش از هزار واحد تجاری و زمین آماده بهره برداری است.که هر کدام از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است.

نوشتهٔ پیشین
شرایط پیش خرید و پیش فروش ملک
نوشتهٔ بعدی
کمیسیون ماده 100 شهرداری در ساخت و ساز املاک
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian