تهاتر ملک

تهاتر ملک و مزایای آن

منظور از تهاتر ملک نوعی معاوضه می باشد که در گذشته به اسم مبادله کالا به کالا شناخته می شد و در حال حاضر به عنوان یکی از روش های رایج در معاملات املاک شناخته می شود.

این فرآیند زمانی رخ می دهد که فردی قصد فروش خانه خود و خرید ملک دیگری را دارد می تواند تهاتر انجام دهد و یا در مواردی که نقدینگی کم باشد شاهد انجام این نوع معاملات می باشیم.

به بیان ساده هنگامی که دوملک بدون دخالت پول و یا چک با یکدیگر مبادله می شوند، تهاتر نامیده می شود که به آن تاخت زدن نیز گفته می شود. به دلیل افزایش قیمت مسکن و کاهش نقدینگی این روش به عنوان یکی از شیوه های معاملاتی قابل اجرا می باشد.

انواع مختلف تهاتر

در این بین تهاتر ساده ه نوعی از معامله گفته می شود که بدون جابجایی پول، کالایی رد و بدل می شود و از آن در مواقعی که مبالغ پایین باشد استفاده می شود. انواع دیگر تهاتر نیز به شرح زیر می باشد:

تسویه ای

قهری

قراردادی

قضایی

پیشنهاد میکنیم که مقاله ی روبرو را هم مطالعه کنید :  زمان مناسب برای خرید ملک

تهاتر ملک

مزیت های تهاتر ملک

یکی از اساسی ترین مزیت های این نوع معامله سرعت در انجام کار می باشد به این علت که معامله به صورت ساده انجام می پذیرد و زمانی را از طرفین برای پیدا کردن خانه نمی گیرد.

در روش معامله با تهاتر ، می توان گفت که ریسک معامله نیز کاهش پیدا می کند . در تهاتری که برای سازندگان صورت می گیرد سبب رونق ساخت و ساز می شود و همچنین کاهش نیاز به نقدینگی سود مناسبی را برای طرفین در پی خواهد داشت.

معایب تهاتر ملک

عدم آشنایی و تسلط کافی در این زمینه می تواند فرد را دچار مشکل سازد برهمین اساس برای این که طرفین بتوانند به حقوق مناسب خود در این زمینه دست یابند نیاز است که از فرد متخصص برای انعقاد قرارداد کمک بگیرید.

تهاتر دارای مزایای زیادی می باشد که در این بین می تواند مشکلاتی نیز داشته باشد که عبارتند از:

  • دشواری در تعیین ارزش واقعی برای کالایی که قرار است معامله شود.
  • امکان دارد در معامله به روش تهاتر، ارزش ملک به قیمت پایین معامله شود و در این صورت یکی از طرفین ضرر خواهد کرد.
  • به خاطر این که ارزش کالا و خدمات در آینده دستخوش تغییر خواهد شد به همین سبب نمی توان ارزش ثابتی برای آن ها در نظر گرفت.

پیشنهاد میکنیم که مقاله ی روبرو را هم مطالعه کنید : عوامل سودآور در سرمایه گذاری ملک

نکاتی در مورد معاملات تهاتری

زمانی که معاملاتی در املاک صورت می گیرد باید به این موضوع دقت داشته باشید که به قیمت تعیین شده توسط کارشناس توجه داشته باشید. نیاز است که در معامله سود هر دو طرف مورد توجه باشد و تهاتر ملک نیز همانند سایر معاملاتی که صورت می گیرد لازم است که به صورت رسمی و قانونی باشد.

اگر قرار بر فسخ شدن قرارداد باشد باید رضایت طرفین صورت بگیرد و اگر تهاتر ملک به صورت قراردادی بین دو نفر یا بیش تر باشد، در صورتی امکان فسخ معامله وجود دارد که تمامی طرفین رضایت کامل را داشته باشند.

مشاهده ی برج های الماس مژده را از دست ندهید تا بتوانید بهترین برج را از هلدینگ پارمیس دیدن کنید.

هلدینگ پارمیس

لزومات انجام تهاتر

اگر معامله ای به صورت تهاتری باشد باید مقادیر بدهی طرفین به صورت یکسان باشد و اگر بدهی یکی از طرفین بیش تر باشد ضروری است مه مابقی آن مبلغ پردخت شود.

رضایت طرفین از این معامله شرط اساسی می باشد و طرفین باید صلاحیت انجام معامله را داشته باشند.

تهاتر باید به گونه ای صورت پذیرد که شخصی ضرر نکند و باید توسط شخصی که آگاهی لازم را دارد این معامله صورت بگیرد. چون در این معاملات وجه نقدی در میان نیست پس مبادله به صورت کالا به کالا خواهد بود و برای پروژه های بزرگ مناسب می باشد.

معاملات تهاتر ملک با هلدینگ پارمیس

خرید و فروش مسکن از موضوعات مهمی است.که توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. قبل از اقدام به خرید یا فروش ملک به صورت تهاتری باید عوامل مهمی را در نظر بگیرید و با کارشناسان متخصص مشورت کنید.

اگر تصمیم به خرید مسکن دارید.توصیه می کنیم.طبق یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده عمل کنید.و تمام عوامل تاثیرگذار بر قیمت مسکن را مد نظر داشته باشید.

نوشتهٔ پیشین
منظور از اموال غیر منقول
نوشتهٔ بعدی
چگونه خانه مناسب خود را بخریم؟
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian