مقایسه خانه های ویلایی با آپارتمانی

مقایسه خانه های ویلایی با آپارتمانی

معمولا افراد برای سرمایه گذاری و زندگی اقدام به خرید خانه ویلایی یا آپارتمانی می کنند؛ اما سوال اینجاست که کدام یکی برای سرمایه گذاری و کدام یک برای زندگی مناسب تر است.

خانه های ویلایی معمولا متراژ بزرگ تر و قیمت های بالاتری نسبت به واحدهای آپارتمانی دارند؛ اما به طور کلی هر یک از این دو، ویژگی های خاص خود را دارند و نسبت به سلیقه ها و موقعیت های متفاوت خریداری می شوند.

نکات مثبت و منفی خانه های ویلایی و آپارتمانی

فضا

اغلب خانه های ویلایی دارای فضا و متراژ بزرگ تری نسبت به خانه های آپارتمانی هستند. همچنین حیاط، طبیعت و فضای بهتری نسبت به واحدهای آپارتمانی دارند.

در خانه های ویلایی می توان برخی از امکانات و طراحی هایی خاص نسبت به واحدهای آپارتمانی پیدا کرد. البته اگر علاقه مند به داشتن منظره بهتری از شهر هستید، برخی از واحدهای آپارتمانی گزینه های بهتری هستند.

امنیت و حریم خصوصی

شاید مهم ترین مزیت خانه های ویلایی داشتن حریم خصوصی وسیع تری نسبت به خانه های آپارتمانی باشد. شما به راحتی می توانید کار های بیشتر و آزادانه تری نسبت به خانه آپارتمانی انجام دهید و مجبور نیستید که فضای حیاط و بیرون خانه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای مثال برای نگهداری از حیوان خانگی به مشکلی بر نمی خورید. یک مزیت دیگر برای خانه های ویلایی آرامش و سکوت بیشتر آنها است. اما از نظر امنیت خانه های آپارتمانی دارای امنیت بالاتری می باشند و این امنیت می تواند به دلیل نگهبان، همسایه ها و امکانات امنیتی بیشتری که دارند، باشد.

برای آگاهی بیشتر این مقاله رهن و اجاره، خرید و فروش ویلا و خانه در لواسان پیشنهاد می شود.

خانه های ویلایی

انعطاف پذیری

یکی از ویژگی‌های خانه‌های ویلایی انعطاف پذیری این خانه ها می باشد، برای مثال شما برای تعمیرات و تغییر دکوراسیون خانه خود نیازی به نظرخواهی و هماهنگی با شخص خاصی ندارید و آزادانه می توانید کار خود را به اتمام برسانید، بدون اینکه برای افراد دیگر مزاحمت ایجاد کنید.

اقتصادی

هزینه نگهداری از خانه های آپارتمانی بسیار به صرفه تر از خانه های ویلایی است؛ زیرا هزینه ها در بین واحدها تقسیم می شود. همچنین از انرژی کمتری برای گرم کردن خانه استفاده می کنند.

خانه های آپارتمانی به خاطر فضای کوچک ترشان راحت‌تر نظافت می شوند و قسمت های مشترک به دلیل معرض دید بودن همیشه تمیز است؛ اما نظافت در خانه های ویلایی به طور کامل به عهده صاحب ملک است. در نتیجه خانه های آپارتمانی اقتصادی تر از خانه های ویلایی هستند.

پیشنهاد میکنیم در حین مطالعه ی مطلب از برج باغ مجلل پرشین گلف ازگل دیدن کنید.

زندگی در برج

برج یا آسمان خراش ها سبک دیگری از زندگی نسبت به آپارتمان ها هستند. افزایش شهرنشینی و افزایش جمعیت، برج نشینی را در بین افراد جامعه بیشتر کرده است.

معمولابرج ها امکانات بیشتری ارائه می دهند. همچنین نسبت به آپارتمان هزینه شارژ بیشتری دارند، به علاوه هنگام خرید مبلغ بالاتری نسبت به آپارتمان ها باید پرداخت؛ اما زندگی در آنها مشابه به زندگی آپارتمانی است.

سعی کنید تابع جمع باشید!

برای زندگی در خانه های آپارتمانی باید یکسری قوانین را رعایت کنید تا با دیگر همسایه ها به مشکل نخورید.

برای مثال رعایت نظافت، قرار ندادن وسایل خود در مکانی که باعث مزاحمت بقیه شود یا گوش ندادن به موزیک با صدای بلند،  محدودیت هایی است که در واحدهای آپارتمانی وجود دارند؛ اما در خانه های ویلایی آزادی بیشتری برای انجام کارهای خود دارید.

توجه به آب و هوا

یکی از گزینه هایی که باید در هنگام خرید خانه به آن توجه کنید، آب و هوای محل زندگی‌تان است. برای مثال خانه های ویلایی در مناطق گرمسیری به دلیل عایق یندی، سایه درختان و فضای بیشتر، خنک تر از خانه های آپارتمانی هستند.

برای آگاهی بیشتر این مقاله زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی و تفاوت آن پیشنهاد می شود.

خرید خانه آپارتمانی

تهدیدها

تهدیدها و بلایای طبیعی و انسانی را نمی شود در هیچ زمینه ای نادیده گرفت و این مسئله در خصوص خرید ملک هم صدق می کند. برای مثال اگر آتش سوزی یا زمین لرزه ای اتفاق بیفتد و باعث تخریب خانه شود، یک واحد آپارتمانی سرمایه بیشتری نسبت به یک واحد ویلایی از دست می دهد.

در ساختمان آپارتمانی شما یک زمین اشتراکی دارید؛ اما در خانه ویلایی زمین ملک برای خودتان است.

برای سرمایه گذاری خانه ویلایی بهتر است یا آپارتمانی؟

خرید ملک علاوه بر داشتن سرپناه یک گزینه بسیار عالی برای سرمایه گذاری نیز هست؛ اما کدام یک به ما سود بیشتری می دهد و برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

خانه های ویلایی معمولا قیمت بالاتری دارند و به خاطر زمین و حریم خصوصی بیشتر گزینه مطمئن تری نسبت به خانه های آپارتمانی برای سرمایه گذاری هستند. این هم واضح است که هر چقدر سرمایه و ارزش ملک بیشتر باشد، سود آن هم در طول زمان بیشتر می شود.

برای مطالعه بیشتر: برج باغ مجلل نگین

قابلیت خرید و فروش خانه های ویلایی و آپارتمانی

واحدهای آپارتمانی دو یا سه خوابه راحت تر معامله می شوند؛ زیرا بیشترین تقاضا را توسط مردم دارند. پس اگر در هنگام  فروش، سرعت فروش برای شما مهم است، بهتر است به این نکته هم توجه کنید.

همچنین برای خرید خانه در مرکز شهر شما برای انتخاب یک واحد آپارتمانی گزینه های بیشتر با قیمت های مناسب تری نسبت به یک خانه ویلایی دارید. معمولا حاشیه های شهر برای خرید خانه های ویلایی گزینه های بهتری هستند.

انتخاب خانه نسبت به ویژگی

برخی از مزایا و معایب خرید خانه ویلایی و آپارتمانی را گفتیم. هر یک ویژگی های خاص خود را دارند و نمی توان گفت کدام یک بهتر است و در کدام یک می توان زندگی بهتری را تجربه کرد.

اینکه شما کدام را برای زندگی ترجیح می دهید بستگی به خودتان دارد. اگر انسانی درونگرا، دوستدار آرامش و سکوت، فضای وسیع، آزادی و حریم شخصی بیشتری هستید، خانه ویلایی می تواند مناسب شما باشد. اما اگر انسانی برونگرا، دوستدار شلوغی و داشتن روابط اجتماعی بیشتر هستید، خانه آپارتمانی می تواند برای شما مناسب تر باشد. همه این موارد به خود شما بستگی دارد که در چه نوع خانه‌ای احساس راحتی بهتری دارید.

ارائه خدمات رهن، اجاره، خرید و فروش توسط هلدینگ پارمیس

هلدینگ پارمیس با داشتن چند سال سابقه و بهره گیری از نیروهای متخصص، می‌تواند در زمینه امور ملکی مانند خرید و فروش ملک تجاری و اداری، خرید و فروش و پیش فروش آپارتمان، برج‌های مسکونی و ثبت سند خدمات بسیاری را ارائه دهد.

نوشتهٔ پیشین
شرایط زندگی در برج های مسکونی جهان
نوشتهٔ بعدی
بهترین موقعیت برای خرید آپارتمان
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian