بهترین موقعیت برای خرید آپارتمان

بهترین موقعیت برای خرید آپارتمان

فرض کنید شما تصمیم به خرید آپارتمان  می گیرید. دوست دارید محله زندگی‌تان چه مشخصه و ویژگی هایی داشته باشد؟ ترجیح می دهید که در حاشیه شهر زندگی کنید یا مرکز شهر؟ خیابانی شلوغ و پر سر و صدا را ترجیح می‌دهید یا خلوت و پر از آرامش؟ چه نکاتی را برای خرید خانه باید بررسی کنید تا سرمایه شما به خطر نیفتد؟

برای خرید خانه در بهترین موقعیت باید به فاکتورهای زیادی توجه کرد. البته خیلی از این موارد بهتر یا بدتر نیستند، بلکه بستگی به شرایط و سلیقه شما دارد.

اولین گزینه ای که می توانید برای خرید آپارتمان به آن توجه کنید، دسترسی به امکانات و مراکز خرید می تواند باشد. ساده ترین موضوعات که شاید در نگاه اول برای شما اهمیت خاصی نداشته باشند و شما آنها را نادیده بگیرید؛ اما مدتی بعد از سکونت با چالش مواجه می شوید.

برای مطالعه بیشتر :برج الماس هروی

نکات مهم هنگام خرید آپارتمان

مواردی که برای انتخاب بهترین موقعیت خانه قبل از خرید آپارتمان باید به آن توجه شود، عبارت است از:

ـ کوچه: در زمان بازدید از ملک به کوچه یا خیابان توجه کنید. اگر کوچه ای باریک باشد، شما برای رفت و آمد و اسباب کشی به مشکل می خورید. اگر در خیابان یا کوچه شما تعدادی رستوران، مرکز خرید و مراکز تفریحی وجود داشته باشد، به خصوص در  روزهای خاص و تعطیل باعث شلوغی و ترافیک می شود. همچنین ممکن است برای جای پارک با مشکل مواجه شوید.

ـ همسایه: قبل از خرید آپارتمان بهتر است با همسایه ها برخورد داشته و کمی در مورد محله و سایر همسایه ها پرس و جو کنید. تا با آنها و نوع شخصیت و برخوردشان آشنا شوید. با این کار متوجه می شوید که قبل از خرید خانه قرار است با چه افرادی همسایه شوید.

ـ آرامش و آسایش: یکی از فاکتورهایی که بسیار مهم است، وجود آرامش در محل زندگی شما می باشد. برای مثال اگر فردی خواهان آرامش هستید یا برای کارهای روزانه یا شغلتان نیاز به تمرکز و سکوت دارید بهتر است در این مورد بیشتر توجه کنید و قبل از خرید آپارتمان موقعیت محله آن را بررسی کنید که چگونه است.

ـ دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی: برای بسیاری از افراد دسترسی به حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی از اهمیت بالایی برخوردار است، پس بهتر است قبل از خرید آپارتمان به این نکته نیز توجه کنید.

ـ امکانات رفاهی: شاید برای خیلی افراد نزدیکی به یک مرکز تجاری یا فروشگاهی اصلا ضروری نیاید؛ اما زمانی که شما ساکن خانه می شوید، متوجه خواهید شد که برای رفع نیازهای خود دسترسی به مراکز تجاری و رفاهی یک مزیت بزرگ به حساب می آید. بنابراین قبل از خرید آپارتمان به این مسئله مهم هم توجه داشته باشید.

برای آگاهی بیشتر این مقاله برج‌های معروف تهران پیشنهاد می شود.

خرید خانه مناسب

ـ عرض ورودی ساختمان: اگر می خواهید در زمان اسباب کشی یا چیدمان دکوراسیون به مشکل یر نخورید، بهتر است به عرض ساختمان حتما برای خرید آپارتمان توجه کنید.

ـ عرض راه پله ها: عرض راه پله ها نیز برای اسباب کشی و جابه جایی وسایل بسیار اهمیت دارد. پس به این مورد نیز توجه داشته باشید.

ـ وضعیت ایمنی ساختمان: قبل از خرید آپارتمان حتما میزان سن ساختمان و نوع مهندسی و ساخت آن را بررسی کنید. با بررسی نقشه ساختمان کیفیت ساخت ساختمان و میزان ایمن بودن آن را کنترل کنید. همچنین امکانات امنیتی ساختمان را بررسی کنید که چه مقدار در برابر حوادث طبیعی یا غیر طبیعی می تواند دوام بیاورد.

برای مطالعه بیشتر : برج مسکونی چناران

ـ وضعیت واحدها در هر طبقه: حتما هنگام خرید آپارتمان واحدها و تعداد آنها را در هر طبقه بررسی کنید؛ زیرا تعداد واحدهای بیشتر برابر با روبه روی با تعداد نفرات و سر و صدای بیشتر است.

ـ حفظ حریم خصوصی: در زمان بازدید برای خرید آپارتمان حتما میزان حریم خصوصی خود را نسبت به بقیه همسایه ها بررسی کنید.

ـ پارکینگ: اگر وسیله نقلیه شخصی دارید بهتر است وضعیت پارکینگ و امنیت آن را هنگام بازید برای خرید آپارتمان بررسی کنید تا  با چالش مواجه نشوید.

ـ کنتور آب برق گاز: حتما وضعیت این سه مورد را مشخص کنید، اگر کنترل جداگانه نداشت، حتما برای محاسبه هزینه ها از املاک و مدیر ساختمان در این مورد سوال بپرسید تا متوجه شوید وضعیت پرداخت ها در این مورد چگونه است.

برای آگاهی بیشتر این مقاله زمان مناسب برای خرید ملک در سال 1401 پیشنهاد می شود.

خرید خانه پارمیس

ـ شارژ ماهیانه: این را بدانید که شارژ ماهیانه کمتر به معنی بهتر بودن نیست، شارژ ماهیانه نسبت به خدمات و هزینه های ساختمان باید مناسب باشد. بنابراین هنگام خرید خانه حتما به این نکته نیز توجه داشته باشید.

ـ بهترین طبقات آپارتمان: اکثر اوقات طبقات اول و آخر بدترین و طبقات میانی مناسب تر هستند. طبقه اول رفت وآمد بیشتر و امنیت کمتری دارد؛ اما طبقه اخر نیز در برابر سرما گرما آسیب پذیر است. همچنین اگر برای آسانسور مشکلی پیش بیاید طبقات آخر باید از راه پله ها استفاده کنند. این مورد نیز برای خرید خانه بسیار اهمیت دارد.

ـ سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان: حتما سیستم های سرمایش و گرمایش را در ساختمان را بررسی کنید.

برای مطالعه بیشتر : برج باغ مجلل اداری رونیکا

ـ نورگیر بودن ملک: میزان نورگیری ساختمان را هم بررسی کنید، این موضوع هم از نظر زیباشناسی و هم از نظر مصرف برق می تواند مفید باشد. معمولا ساختمان های که شمالی هستند نسبت به ساختمان های جنوبی نور بیشتری دارند.

ـ کفپوش: یکی دیگر از مهم ترین موارد برای خرید خانه جنس کفپوش ساختمان است؛ زیرا در هنگام نظافت خانه نوع کفپوش در تمیزی آن بسیار تاثیر دارد.

ـ بالکن یا حیاط: (محوطه) بالکن یا حیاط نقش مهمی را می‌تواند در یک خانه داشته باشد؛ با داشتن این دو مورد نیز می توان یک قسمت فضا باز برای هواخوری، پرورش گل وگیاه یا خشک کردن لباس داشته باشید.

ـ دیوار پوش: نوع، جنس، رنگ و کیفیت دیوار پوش هم برای نظافت می تواند مهم باشد و  تاثیر بسیاری بر دکوراسیون خانه دارد.

در نهایت باید گفت که هنگام خرید آپارتمان، اینکه به چه ویژگی هایی باید توجه داشته باشد، بستگی به سلیقه و شرایط خودتان دارد؛ اما بهتر است قبل از خرید آپارتمان همه موارد ذکر شده را بررسی کرده، سپس برای آن اقدام کنید.

ارائه خدمات رهن، اجاره، خرید و فروش توسط هلدینگ پارمیس

هلدینگ پارمیس با داشتن چند سال سابقه و بهره گیری از نیروهای متخصص، می‌تواند در زمینه امور ملکی مانند خرید و فروش ملک تجاری و اداری، خرید و فروش و پیش فروش آپارتمان، برج‌های مسکونی و ثبت سند خدمات بسیاری را ارائه دهد.

نوشتهٔ پیشین
مقایسه خانه های ویلایی با آپارتمانی
نوشتهٔ بعدی
خرید و فروش ملک در محله حکیمیه
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian