نکات مهم خرید واحد مناسب در برج مسکونی

نکات مهم خرید واحد مناسب در برج مسکونی

واحد مناسب در برج مسکونی گزینه ای است که هنگام خرید آپارتمان به ذهن دوستداران آپارتمان نشینی خطور می کند. امروزه با افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ سکونت در برجها و آپارتمان ها بیشتر شده است. تعداد زیاد همسایگان که تفاوتهای فرهنگی زیادی با هم دارند گاهی مشکلاتی برای ساکنین فراهم می آورد و عدم رعایت حقوق سایرین موجب چالش هایی در زندگی روزمره این افراد می شود.

با این وجود افرادی هم هستند که زندگی در برجها و آپارتمان های بلندمرتبه را به دلایلی ترجیح می دهند. در این مقاله سعی داریم ویژگی های یک واحد مناسب در برج مسکونی را بررسی کنیم.

برای خرید یک واحد مسکونی مناسب در برج مسکونی چه چیزهایی را باید مورد بررسی قرار داد؟

1- وجود امکانات مدرن :

یکی از دلایل محبوب بودن برج نشینی در افراد بحث امکانات مدرن رفاهی برجهاست. امکاناتی همچون رستوران، سالن اجتماعات، مجموعه ورزشی، فضای بازی کودکان، سونا، استخر، میز بیلیارد، نگهبانی و … پس برای خرید یک واحد مناسب در برج مسکونی وجود این امکانات را بررسی کنید.

2- بررسی امنیت ساختمان:

معمولا برجها به دلیل تعداد زیاد ساکنان دارای ضوابط و قوانین سفت و سخت تری است و عمل به آن اجباری بوده و امنیت و آرامش بقیه ساکنین را تضمین می کند. اکثر برجها لابی دارند و لابی من بصورت بیست و چهار ساعته نگهبانی از برج را بعهده دارد. در اغلب برجها ورود و خروج میهمانان و افراد غریبه ثبت می شود.

از امکانات امنیتی دیگر برجها وجود دوربین در راهروها و آسانسورهاست که این امر برای امنیت بیشتر ساکنین است. پس برای خرید یک واحد مسکونی مناسب در برج حتما امنیت آن را مورد بررسی قرار دهید.

3- بررسی وجود یا عدم وجود یو پی اس:

وجود یو پی اس برای تامین برق ساختمان در زمان قطعی برق از مزایای برج نشینی است. پس برای خرید واحد مسکونی مناسب در برج از وجود یو پی اس اطمینان حاصل کنید چون در صورت عدم وجود آن در هنگام قطعی برق بالا رفتن از پله ها یا حمل اثاثیه با دست کار طاقت فرسایی است.

4- وجود استخر، سونا و جکوزی :

در برجهای استخر دار تهویه برج و موتورخانه را باید بررسی کرد. بعضی استخرها با شرایط استاندارد ساخته نشده اند و مثلا بعضی تصفیه کننده های آب استخر از جنس های چینی یا هندی هستند که باعث کاهش کیفیت آب استخر می شوند.

برای مطالعه بیشتر این مقاله زندگی برج نشینی و آپارتمان نشینی و تفاوت آن پیشنهاد می‌ شود.

واحد مناسب در برج مسکونی- برج

5- وجود آسانسور باربری:

در برج ها بدلیل مشکلات در اسباب کشی باید آسانسور حمل بار جداگانه وجود داشته باشد. برج های بلند مرتبه باید حداقل سه یا چهار آسانسو داشته باشند که یکی برای افراد و یکی هم برای حمل بار و اثاثیه در نظر گرفته شود زیرا اسباب کشی در برج های بلند مانند ساختمان های سه یا چهار طبقه نیست که بتوان اثاثیه را از پله ها بالا برد. پس برای خرید واحد مناسب در برج مسکونی به این موضوع دقت نمایید.

6- وجود تراس در واحد:

وجود تراس در واحدهای یک برج لازم و ضروری است زیرا دسترسی به پشت بام سخت تر از سایر آپارتمان هاست. اندازه تراس هم بسته به متراژ برج تفاوت دارد. مثلا واحد زیر 100 متر یک تراس کوچک به اندازه یک بند رخت در آن کفایت می کند ولی برای واحدهای بالای 300 متر باید تراس بزرگی داشته باشد که در آن بتوان میز و صندلی چید.

7- بررسی مقاومت برج در مقابل باد و زلزله:

برجها بدلیل ارتفاع بلندشان باید در مقابل باد مقاومت باشند. هر منطقه ای از شهر یک ضریب زلزله و باد دارد که تجربی بدست آمده است. برجها قبل از ساخته شدن با رعایت این نکته می توانند مجوز ساخت بگیرند که قابل پیگیری است. برجها باید پله های اضطراری و راهروهای جانبی که به پله ها منتهی میشوند را داشته باشند که در مواقع خطر بتوان از آنها استفاده کرد. دسترسی به این پله ها با خط قرمز نشان داده می شود.

8- بررسی رعایت قوانین برج نشینی توسط ساکنین:

اگر خودتان فردی هستید که نمی توانید از قوانین آپارتمان نشینی اطاعت کنید یا از رعایت نکردن دیگران خیلی اذیت می شوید سراغ خرید واحد مسکونی در برجها نروید و یا قبل از خرید واحد مناسب در برج مسکونی بررسی کنید که همسایگان آیا این مسئله را رعایت می کنند یا نه که این را می توان با بررسی مشاعات تا حدی متوجه شد.

برای مطالعه بیشتر: برج باغ مجلل پرشین گلف ازگل

واحد مناسب در برج مسکونی- تراس

برخی قوانین در مورد مشاعات در زندگی برج نشینی

 1. اهالی ساختمان نباید از مشاعات برای نگهداری هر گونه حیوان خانگی استفاده کنند.
 2. اهالی ساختمان موظفند در حد استاندارد و معمول از مشاعات استفاده کنند بطوریکه آزار و اذیت همسایگان را در پی نداشته باشند. مثلا هیچ واحدی نباید وسایل خود را در راهرو، حیاط، پارکینگ و پشت بام قرار دهد.
 3. قرار دادن زباله، آشغالها و وسایل اضافی و هر چیزی که سدمعبر کند در مشاعات ممنوع است.
 4. هیچکدام از واحدها نمی توانند مشاعات را تصرف کرده و آن را به شخص دیگری واگذار کنند مثلا فرد نمی تواند پارکینگ خود را به غیر اجاره دهد یا بفروشد مگر اینکه سایر همسایگان توافق در این امر داشته باشند.
 5. هیچ واحدی حق ندارد که بطور اختصاصی از آب و برق مشاع استفاده کند و مثلا از آب مشاع برای شستن ماشین، فرش و … استفاده کند.
 6. ساکنین نباید هیچ تغییری در نما و نقشه ساختمان ایجاد کنند و در صورت لزوم باید با مدیر ساختمان و سایر ساکنین هماهنگ شود.
 7. اگر در مشاعات ساختمان مثل پارکینگ خرابی ایجاد شود هزینه تعمیرات آن باید بصورت مساوی بین ساکنان تقسیم شود و همه باید این هزینه را پرداخت نمایند.
 8. هر واحد می تواند از پارکینگ اختصاصی خودش استفاده کند و واحد دیگری حق استفاده از پارکینگ واحد دیگر را ندارد.
 9. هیچ یک از واحدها برای تغییرات در منزل خود مثل ساخت شومینه و … حق ندارد نمای ساختمان را دچار تخریب کند و تغییر دهد.
 10. اگر فردی بخواهد از پارکینگ اختصاصی خالی واحد دیگر استفاده کند باید به مالک آن پارکینگ اجاره پرداخت نماید.
 11. در صورت مشاع بودن پارکینگ و عدم مالکیت اختصاصی توسط هیچ یک از واحدها استفاده از پارکینگ باید توافقی بین ساکنان انجام شود.
 12. همه اعضای ساختمان باید نسبت به نظافت و تمیزی مشاعات ساختمان کوشا باشند.
 13. اگر قرار است در مشاعات نظیر پارکینگ یا حیاط جشن برگزار شود باید رضایت همه اعضای ساختمان جلب شود.
 14. هیچ یک از واحدها نباید از آسانسور مسافربر برای جابه جایی اثاثیه و حمل بار در اسباب کشی استفاده کند و در صورت استفاده و خراب شدن آسانسور هزینه تعمیرات به عهده خود آن فرد است.
 15. هیچ یک از واحدها نمی تواند از پشت بام استفاده شخصی کرده و یا درب آن را قفل کند مگر اینکه سایر واحدها هم کلید پشت بام را داشته باشند.
 16. مکانهایی نظیر پاگرد پشت بام با اینکه در معرض دید هر روزه اعضای ساختمان نیستند هم جزء مشاعات هستند و هیچ واحدی حق ندارد لوازم اضافی و شخصی خودش را در آنجا انبار کند.
 17. هزینه تعمیرات ساختمان جزء حق شارژ محسوب نمی شود.
 18. چنانچه آسانسور خراب شود یا قسمت هایی از پشت بام نظیر ایزوگام نیاز به تعمیر داشته باشند واحدهای پایینی و طبقه اول نمی توانند نسبت به آن اعتراض کرده و مبلغ را پرداخت نکنند زیرا این مسائل هم جزو مشاعات بوده و همه ساکنین باید نسبت به پرداخت حق السهم خود اقدام کنند.

ارائه خدمات رهن، اجاره، خرید و فروش توسط هلدینگ پارمیس

هلدینگ پارمیس با داشتن چند سال سابقه و بهره گیری از نیروهای متخصص، می‌تواند در زمینه امور ملکی مانند خرید و فروش ملک تجاری و اداری، خرید و فروش و پیش فروش آپارتمان، برج‌های مسکونی و ثبت سند خدمات بسیاری را ارائه دهد.

نوشتهٔ پیشین
خرید و فروش ملک در محله یوسف آباد
نوشتهٔ بعدی
خرید و فروش ملک در محله فرمانیه
از برج های مجلل هلدینگ پارمیس دیدن کنید :

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
AlbanianArabicEnglishPersian